Tahran Eğitim Müşavirliği

Özel Öğrenci Tanıma Dosyasını Yenileme (Lisans)

Özel Öğrenci Tanıma Dosyasını Yenileme (Lisans)

Değerli Yurtdışı Öğrencilerimiz,

Öncellikle size hatırlatmamız gereken; 1416 sayılı Kanun gereği yurt dışı öğrencilerinin Müşavirliğimizde "Özel Öğrenci Tanıma" dosyası açtırmaları ve her yıl yenilemelerinin yasal bir zorunluluk olduğudur. Açık Dosyanızın yenilenebilmesi ve her zaman güncel kalması için;

Haziran ayında eğitim-öğretim yılınızı bitirdiğinizi, Ekim ayı içinde de okulunuza yeni kayıt yaptırdığınızı belgelendirmeniz gerekir.

Ekim ayı Dosya yenileme ayı olduğu için aşağıdaki belgeleri Eğitim Müşavirliğimize postalamanız ve Ekim ayı içinde işlemlerin sonuçlanması gerekir.

Ağustos 2016 tarihinden önce Konsoloslukta dosya açtıran öğrencilerimiz;  yeni dosya açtırırmış gibi tüm belgeleri hazırlayıp, Eğitim Müşavirliğimize göndermeleri gerekir. Yeni dosya açtırmak için gerekli belgeler için tıklayınız.

Ağustos 2016 tarihinden sonra Eğitim Müşavirliğimizde dosya açtıran öğrencilerimiz; sizin daha önce açtırdığınız dosyanın kapanmaması için ve askerlik erteleme işlemlerinizin iptal edilmemesi için ve diğer resmi işlemleriniz için en kısa zamanda dosyanızdaki bazı evrakları yenilemeniz gerekiyor.

"Özel Öğrenci Tanıma" Dosyasını Yenilemek için Gerekli Belgeler;

1.       1- Öğrenci Belgesi ve Türkçe Çevirisi  

         (Okulunuzdan alacağınız Öğrenci Belgesi; T.C. Kimlik Numaranız, adınız soyadınız, fakültenizin adı, bölümünüzün adı, sınıfınız, öğrenci okul numaranız, okula kayıt tarihiniz (gün/ay/yıl), esas öğrenime başlama tarihiniz (gün/ay/yıl), öğrenim türünü, eğitim-öğretim yılını, eğitim-öğretim sömestrini ve devam zorunluluğu olduğunu gösterir olması gerekir.)

2.       2- Transkript ve Türkçe Çevirisi 

          (Transkriptiniz; hangi sömestrde hangi dersleri ve hangi notu aldığınızı gösterirken o sömestrin yılını açıklar olmalıdır.)

3.       3- Yurda giriş/çıkış Belgesi  >>Detay için tıklayınız.

           (e-devlet şifrenizle girip Yurda Giriş/Çıkış Belgesi alınız. E-devlet için tıklayınız)

4.       4- Askerlik Durum Belgesi (Erkek Öğrenciler için)

           (e-devlet şifrenizle alacağınız Askerlik Durum belgesi) 

No 337 Ferdowsi Ave. Istanbul Cross P.O. Box 1144643463 Tehran / İran - 982135951100

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.